2021 ZİLE’DE YATIRIM YILI OLACAK
2021 ZİLE’DE YATIRIM YILI OLACAK
GÖRÜŞMELER HIZ KAZANDIRDI
GÖRÜŞMELER HIZ KAZANDIRDI
FUAT OKTAY FARKI İLE
FUAT OKTAY FARKI İLE
TEKİN SEREZLİ
TEKİN SEREZLİ 'nin Üç Günlük Dünyası
Hulusi Serezli Kimdir?

 

HULUSİ SEREZLİ

 

KISA ÖZGEÇMİŞİ

 

1942 yılında Zile'de doğdum. Emine Serezli ve Şükrü Serezli'nin çocuklarıyım. Ablam Gülsün Telkenaroğlu ve 19/04/2019 tarihinde vefat eden ağabeyim Tekin Serezli ve ben olmak üzere 3 kardeşiz.

İlk ve Orta okulları Zile'de Liseyi Sivas Lisesinde okuduktan sonra. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakultesine devam ettim.

1964 ylından itibaren babamızın 1923 yılında kurduğu şirketimizde  babam ve ağabeyim ile birlikte ticarete başladım. Arçelik, Tofaş, Ford, Fiat, New Holland gibi pek çok ünlü markanın bayisi  olan şirketimiz Serezliler Anonim Şirketi ile otomobil, kamyon, traktör, Tv, buzdoabı gibi ürünleri  ilk defa  getirip Zilelilere ve çevreye sattık. Önümüzde açılan tüm imkan ve fırsata rağmen Zile'yi  terk etmedik.

1923 yılında kurulan şirketimiz ile büyük dededen, toruna kadar  bugün 4. göbeğe ulaşan Zileliye  hizmet veriyoruz. İyiki Zile'liyiz.  Bizler Serezli ailesinin fertleri olarak hepimiz, böyle güzel bir şehirde doğdduğumuz ve yaşadığımız  için hep mutluluk ve gurur duyduk.

1988 yılında otomotiv işimizi beyaz eşyadan ayırdık.  Seroto A.Ş isimli şirketimizi kurduk. Şu anda New Holland markalı Traktör, Biçerdöver ve Ekipmanları  pazarlayan bu şirketi yönetmekteyim.

Bir ara politikaya atılıp parti yöneticiliği, belediye meclis üyeliği  ​ve belediye meclis başkanlığı gibi görevler yapsam da siyaseti sevemeyip hemen ayrıldım.

Kültür Derneği , Turizm ve Tanıtma derneği  ve Şehir Kulübünün uzun süre başkan ve yöneticiliğini üstlendim. Türizm Derneğinde  arkadaşlarımla ilk defa Altın Kiraz Festivallerini başlattık. Çağıltı Degisi'nin yayına başlamasına öncülük edip Genel Yayın Yönetmenliğini yürüttüm.  Dergide  yazı ve şiirler yazdım. Çağıltı dergisinin kapak deseni ile resmi ve özel kurumlar ve belediyenin kullandığı kale sembollü Zile amblemini çizdim.

Üniversite öğrenciliğim sırasında İstanbulda ki Zilelileri bir araya getiren Zile'yi Tanıtma ve Kalkındırma Derneğinin kurulmasında görev aldım. Yöneticisi oldum.

Zile'de ilk televzyon yayınlarını başlatıp, kurduğum SRT Fm isimli radyo istasyou ile kaliteli, seviyeli yayıncılık örneği vermeye çalıştım.

TRT ile Hürriyet ve Tercüman gazetelerinin 25 yıldan fazla muhabirliğini yaptım. TRT nin Anadoludaki ilk ve tek kameralı muhabiri olarak Zile ve Tokat ile ilgili sayısız haber ve belgesele imza attım. Zile de Meslek Yükek Okullarının kurulmasına öncülük edip açılmasını sağladım. Bu güne kadar Zile ve Zile'nin tanıtımı ile ilgili hemen her türlü sosyal faaliyetin içinde yer aldım.

En büyük idealim Koç Gurubu ile birlikte   Zile'de bir fabrika kurmak ve istihdama  çare olmak idi. Bu konu ile çok uğraşmama  sonuç aşamasına kadar getirmeme rağmen her defasında bir engelle karşılaştım. Bu arzumu maalesef hayata geçiremedim.

Bu gün Seroto A.Ş de New Holland bölge bayisi olarak  torunum Berker Koraş ile birlikte ticari hayatıma devam etmekteyim.

Merhum Belediye Başkatibi Fevzi ERMİŞ' in kızı Kâmuran Serezli ile evliyim Feza ve Aslı isimli iki kızım 5 torun sahibiyim.

 

 

 

 

 

Haber Yazılımı