Haber Detayı
19 Ağustos 2014 - Salı 16:26 Bu haber 6173 kez okundu
 
ZİLE’ye ÖZEL LİSE AÇILIYOR
ZİLE’ye ÖZEL LİSE AÇILIYOR Zile Bir Eğitim Şehri Olma Yolunda devam ediyor
ZİLE HABERLERİ Haberi
ZİLE’ye ÖZEL LİSE AÇILIYOR

Milli Eğitim Bakanlığının dershanelerin özel okula çevrilmesi konusunda aldığı karar uyarınca Zile’de de özel bir lise açıldı.Bu öğretim yılından itibaren öğretime başlayacak olan Milli Eğitim Onaylı Özel Büyük Zile Lisesi öğrenci kayıtlarına başladı.

Bu güne kadar PTT karşısında bulunan Bağ kur iş hanında Büyük Zile Dershanesi olarak faaliyet gösteren yeni Özel Büyük Zile Lisesi bu öğretim yılından itibaren ayni binada lise öğretimine başlayacak. Bu amaçla BAĞ-KUR iş hanı okul olarak yeniden düzenlendi.   Bina olmaya elverişli hale getirildi.

Bu güne kadar dershane olarak Türkiye çapında büyük başarılara imza atan Büyük Zile Dershanesinin Ayşe Eroğlu yönetimindeki yeni özel lisesinin güçlü bir öğretim kadrosu var.  

Özel Büyük Zile Lisesi Yöneticisi Ayşe Eroğlu

Özel Zile Lisesinin öğretim kadrosu şu isimlerden oluşuyor;  Edebiyat  Öğretmeni Mehmet Sezer, Matematik Süleyman Sağlam, Ömer Cengiz, Geometri Ali baygın, Fizik Ali Bektaş, Kimya Bektaş Tuluk, Tarih Harun Çiçek, Türkçe Dünya Ari, Biyoloji Ayşe Atıcı, Coğrafya Hülya Biçici, İngilizce Selin Atasoy Felsefe Neslihan Bulut

Okulun bir yıllık öğretim ücreti 5.000 Lira. Bunun 3.000 Lirası Devlet tarafından karşılanıyor. Öğrenci ise geri kalan 2.000 lirasını ödüyor. Dershane fiyatına dershane kalitesinde bir eğitim alıyor.

Zile Sitesi ve Hulusi Serezli olarak Yeni Özel lisemizin şehrimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor. Başarılar temenni diyoruz.

Kaynak: Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: ZİLE’ye, ÖZEL, LİSE, AÇILIYORZile, Bir, Eğitim, Şehri, Olma, Yolunda, dev
Yorumlar
Haber Yazılımı