Haber Detayı
16 Nisan 2016 - Cumartesi 14:46 Bu haber 13426 kez okundu
 
Zile'nin Nostaljik Tramvayı Tokat'ta
Tokat' ta Zile Rüzgarı
ZİLE HABERLERİ Haberi
Zile'nin Nostaljik Tramvayı Tokat'ta

Tokat Gazi Osman Paşa (GOP) Bulvarı'ndan nostaljik  tramvay geçtiğini görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Zile Belediyesinin sahip olduğu nostaljik tramvay , turizm etkinleri için Tokat'a getirildi.  Vatandaşlar İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde görülmeye alışık oldukları  Nostaljik tramvayı Tokat Caddelerinde yürürken görünce  şaşkınlıklarını gizleyemediler. 

Belediye tarafından Zile’nin tarihi ve turistik mekanlarını yerli ve yabancı turistlere gezdirmek amacıyla satın alınan nostaljik tramvay, turizm etkinlikleri için Zile’den Tokat’a  götürüldü. 

Zile den Tokat'a kamyon ile  getirilen tramvay, sanayi sitesinde araçtan indirilerek şehir içinden geçiş yaptı. Nostaljik tramvayı yolda gören vatandaşlar  şaşkınlıkla izlediler.  

Turizm Haftası nedeniyle Tokat Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinin koordinesinde bir fuar düzenledi.  Tokat Cumhuriyet Meydanı'nda açılan fuarda  Tokat’ın ilçe Kaymakamlıkları ve Belediyeleri  şehirlerini tanıtım amacı ile stantlar açtılar.

Zile Fuarda adeta gövde gösterisi yaptı. Belediyenin nostaljik tramvayı büyük sükse yaparken misafirlere ikram edilen Zile Pekmezi, Bat, yağlı, leblebi, Tarhana çorbası, katmer ve çökelekli  gibi Zile’ye ait lezzetler adeta kapışıldı.

 

 

Fuar Açılışında konuşan  Tokat Valisi Cevdet Can “2015 yılını Tokat’ın hazırlık yılı olarak kabul ediyoruz.  İnşallah 2016 ve 2017’de Tokat’ı Türkiye’ye, dünyaya tanıtma yılı olarak ilan ediyoruz. Bu eserler bu güzellikler insanlarla buluşacak turizm gelecekte Tokat’a en büyük katkı sağlayan sektörlerden birisi olacaktır ."dedi.

Açılıştan sonra nostaljik  tramvaya binen Vali Can ve Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ile Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, birlikte bir süre dolaştılar.

Zile Belediye Başkanı Lutfi Vidinel, Nostaljik tramvayı Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Tokat’a getirdiklerini,  Etkinlik boyunca  Cumhuriyet Meydanı'nda Zile standında yer alacağını söyledi.

 

 

   

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: Zile'nin, Nostaljik, Tramvayı, Tokat'ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı