Haber Detayı
02 Eylül 2018 - Pazar 11:49 Bu haber 15141 kez okundu
 
Zile Kaymakamı Değişti
- Haberi
Zile Kaymakamı Değişti

Zile Kaymakamlık Değişti Mahalli idareciler arasında değişiklik yapan yeni bir kararname yayınlandı.

  Yayınlanan yeni kararname ile Zile kaymakamı da değişti. 30 Kasım 2016 tarihinden beri Zile de Kaymakamlık yapmakta olan Adnan Tezcan  Tekirdağ'ın Saray ilçesi kaymakamlığına atandı.  Aksaray vali muavini Kubilay Ant ise Yeni Zile kaymakamı oldu. 

 

31.08.2012 tarihinden beri Aksaray ilinde vali yardımcılığı görevini yürütmekte iken Zile Kaymakamlığına atanan Kubilay Ant evli ve iki çoçuk babasıdır.

Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına yeni kaymakamımız sayın Kubilay Ant'a şehrimize hoş geldiniz diyor. Başarı dileklerimizi sunuyoruz. Sayın Adnan Tezcan'a da bu kadar şerhrimize yaptığı hizmetler için teşekkür ediyor hayırlı yolculuklar diliyoruz.

 

Yeni Zile kaymakamı Kubilay Ant Kimdir?

Kubilay Ant 1969 yılında doğdu. İlkokul eğitimini Sinop, ortaokul ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. 1990 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.  1992 yılında Çankırı kaymakam adayı olarak göreve başladı. 1994 yılında sekiz ay süre ile İngiltere'nin Hastings kasabasında meslek içi eğitim faaliyetlerinde yer aldı. 1995 yılında 82. Dönem Kaymakamlık Kursunu birincilikle tamamlayıp, müteakip sırası ile Çankırı-Korgun, Tunceli-Pülümür, Siirt-Kurtalan Kaymakamlıkları görevini yürüttü. 2002 yılında İçişleri Bakanlığı Strateji Merkezi Başkanlığı'nda görev alması sonrasında, sırası ile Ankara-Nallıhan Kaymakamlığı, Erzincan ve Rize Vali Yardımcılıkları, Kastamonu İnebolu Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.  31.08.2012 tarihinden itibaren Aksaray Vali Yardımcısı olarak görev yapan Kubilay Ant evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: Zile, Kaymakamı, Değişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı