Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 14:25 Bu haber 15580 kez okundu
 
Yeni Zile’yi hep birlikte inşa edeceğiz.
- Haberi
Yeni Zile’yi hep birlikte inşa edeceğiz.

 

Yeni Zile’yi hep birlikte inşa edeceğiz.

 

Ak Parti Zile Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Salih Ün Ziyaretlere devam ediyor.

Zilelilere belediye başkanı seçilirse yapacağını anlatmayı sürdüren Mehmet Salih Ün; Web sitemizin sahibi Hulusi Serezli’yi de ziyaret etti.

Ak Parti Belediye başkan adayı Mehmet Salih Ün Hulusi Serezli’ye seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Mehmet Salih Ün Zile’nin Tarım, Turizm, Eğitim ve Kültür alanlarında pek çok imkanlara sahip olduğu belirterek. Bunları harekete geçirmek için çalışmamız lazım. Dedi.

 Kendisinin 23 yıldan beri İstanbul Belediyesinde idarecilik yaptığını söyleyen Mehmet Salih Ün; “Geniş bir çevrem var. 400 bin üyesi bulunan (TOKKON) Tokatlılar Konfederasyonu Genel Başkanlığı ile Milli İrade Platformunun yönetim kurulu üyesiyim. İstanbul da kurulan Atlas Üniversitesinin Mütevelli Heyeti Başkan yardımcısıyım. Pek çok STK da görevim var. Tecrübe ve birikimlerimi Zile’miz için kullanmak istiyorum. Dedi.

Zile’mizde bir tarım memleketi olmasının yanında bir Turizm, eğitim ve kültür şehri olması için her türlü imkana sahip bulunuyor.  Bu konulara öncelik verip, çalışacağını söyleyen. Mehmet Salih Ün; Şöyle devam etti;

"Şu anada Zile Belediyesinin 35-40 milyon lira kadar bir bütçesi var. Bu bütçe ile belediye ancak kendi masraflarını karşılayabiliyor. Yan geliri yok. Bu yüzden yatırım yapamıyor. Yeterli hizmet sunamıyor.

Örneğin; herkesin şikâyet ettiği asbestli içme suyu sisteminin sadece borularını satın almak bile 10 milyon lira tutuyor. Bu gibi projelere dışarıdan destek almak gerekiyor. Bunun için de üst yönetim kademeleri ile iyi ilişkilerinizin olması gerekiyor.  

Ben bu imkanlara sahibim. Allah’ın yardımı, hemşerilerimin de desteği ile başaracağıma, Zile’yi özlediğimiz eski parlak günlerine tekrar kavuşturacağıma inanıyorum. Adaylığım kesinleşirse projelerimi hemşerilerime daha geniş şekilde anlatmak imkânı bulacağım.  

Görev alırsam danışmanım ve rehberim Zileli hemşerilerim olacaktır. Zile’miz iyi şeylere layıktır. Bunun için hemşerilerimin destek ve dualarını bekliyorum. Yeni Zile’yi hep birlikte inşa edeceğiz. "  Dedi.

Bizde Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına sayın Mehmet Salih Ün’e başarılar diliyoruz.

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: Yeni, Zile’yi, hep, birlikte, inşa, edeceğiz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı