Haber Detayı
15 Kasım 2018 - Perşembe 16:54 Bu haber 9610 kez okundu
 
Yeni Hükümet Binasının inşaatı Bitmek Üzere.
- Haberi
Yeni Hükümet Binasının inşaatı Bitmek Üzere.

 

 

Yeni Hükümet Binasının inşaatı bitmek üzere.

 

Eski Devlet Hastanesinin yerine yapılmakta olan yeni hükümet binasının   inşaatı tamamlanmak üzere.  

Yapımları devam eden  Yeni Hükümet Binası ile Emniyet Müdürlüğü binalarının inşaatlarında inceleme yapan Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel her iki binanın inşasının kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.

 

Başkan Vidinel “Yeni Hükümet binası bitince Mevcut Hükümet binasında bulunan, Kaymakamlık makamı ile birlikte diğer daireler yeni yapılan binaya taşınacak.  Böylelikle şu anda her biri ayrı yerde faaliyet gösteren devlet daireleri tek çatı altında toplanmış olacak. “ dedi.

 

Yeni Hükümet Binasının faaliyete geçmesi ile birlikte 1952 yılında inşa edilen ve ekonomik ömrünü tamamlayan eski Hükümet Binasının yıkılacağını söyleyen Başkan Vidinel;

 ”Yıkılacak olan eski hükümet binası yapılmadan bu alanda  şehir parkı bulunuyordu. Bina yıkıldığında ortaya çıkacak alan 60 yıl öncesinde olduğu gibi yine park ve Şehir Meydanı olacak.

Şehrin  nefes almasını sağlayan bir park haline gelecek. Meydanın altında yapılacak  olan otoparkta ile de şehrin otopark sorununu karşılayacak” dedi.

 

 

                   

Hükümet ve Belediye  Meydanının Hükümet Binası yapılmadan  önce ki  Park olduğu zamana ait bir resim

yıl 1939

 

 

Bu arada Otobüs Terminali yanında inşaatı devam etmekte olan yeni Emniyet müdürlüğü binasının da yakında tamamlanacağını söyleyen Belediye Başkanı Lütfi Vidinel; Emniyet müdürlüğünün  yeni yapılan binaya taşınması ile birlikte  mevcut Emniyet müdürlüğünün bulunduğu alanın da yeşil alan olarak düzenleneceğini belirtti.

 

 

 

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: Yeni, Hükümet, Binasının, inşaatı, Bitmek, Üzere.,
Yorumlar
Haber Yazılımı