Haber Detayı
14 Eylül 2015 - Pazartesi 15:46 Bu haber 11404 kez okundu
 
ÜZÜCÜ BİR ÖLÜM
ÖLÜMLER Haberi
ÜZÜCÜ BİR ÖLÜM

Zile’nin sanayi esnafından Çavuşoğlu Tarım Makineleri İmalathanesinin sahiplerinden İbrahim Pekuz  işyerinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre İbrahim Pekuz (48), dün gece saat 23.00 sularında av köpeklerine yem vermek üzere Zile Sanayi Sitesinde bulunan işyerine gitti.  Avcılığa meraklı olan ve köpek besleyen İbrahim Pekuz, köpeklerini yemlediği sırada, 6 yıldır yanında çalışan 23 yaşındaki Ayhan Karatay’ın saldırısına uğradı. Söylenildiğine göre 7 bıçak darbesi alan İbrahim Pekuz olay yerinde can verdi.

Edinilen bilgiye göre Ayhan Karatay’ın borçlarından dolayı icra tarafından maaşına haciz konulduğu, kanuni zorunluluk yüzünden Çavuşoğlu firmasının Ayhan Karatay’ın maaşını bankaya yatırıldığı, Ayhan Karatay’ın ise buna itiraz ettiği, maaşının  kesintisiz olarak kendisine verilmesini istediği, olayın bu yüzden çıktığı sanılıyor. Bu yüzden bir süredir aralarında sürtüşme yaşandığı söyleniyor.

Zile’de nefret ve üzüntü ile karşılanan olaydan sonra Hemen çalışma başlatan Emniyet yetkilileri, Olayın Çavuşoğlu firmasında bulunan kamera kayıtlarına ulaştı. Saldırının tüm ayrıntısı ile kameralara kayıt edildiği görüldü.

Emniyet yetkilileri olaydan sonra kaçmaya çalışan Ayhan Karatay’ı Zile Otobüs terminalinde Ankara otobüsüne binerken yakalayarak gözaltına aldı.

Zile 'de  Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi ayni zamanda belediye meclis üyesi olan 48 yaşındaki İbrahim Pekuz; Sanayi esnafında merhum Halil Pekuz ’un oğlu, Çavuşoğlu Kabin ve Tarım Aletleri Firmasının sahibi Osman Pekuz ‘un da kardeşidir.  

İbrahim Pekuz ‘un cenazesi Bugün (Pazartesi) ikindi namazından sonra musallada kılınacak cenaze namazını müteakiben Asri Mezarlıkta toprağa verilecektir.

Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına Merhum İbrahim Pekuz’a Allahtan Rahmet aile ve yakınlarına sabırlar dileriz.


AK Partili yönetici İbrahim Pekuz öldürüldü

  İbrahim Pekuz Genel  Seçimler sırasında arkadaşları ile birlikte çalışma yaparken Görülüyor

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı