Haber Detayı
02 Mayıs 2020 - Cumartesi 12:46 Bu haber 3038 kez okundu
 
TIBBI TULUM ile Başladılar, MASKE ile devam Ediyorlar
Zile Halk Eğitim Merkezinden Örnek Çalışma
- Haberi
TIBBI TULUM  ile Başladılar, MASKE ile devam Ediyorlar

 

Zile Halk Eğitimi Merkezinde Örnek Çalışma 

TIBBI TULUM  ile Başladılar, MASKE ile devam Ediyorlar

HALK EĞİTİM SERİ MASKE ÜRETMEYE BAŞLIYOR

 

 

Daha önce Tıbbi tulum üreterek sağlık teşkilatına destek vermeye başlayan  Zile Halk Eğitimi Merkezi şimdi de tıbbi maske üretmek  için  kolları sıvadı.

Halk Eğitim Merkezinde otomatik maske üretimi tesisi kuruldu.  

 

Kovid-19 salgını başlar başlamaz 6 usta öğreticisi ve 4 gönüllü kursiyeri ile sağlık çalışanları için tıbbı tulum üretmeye başlayan Zile  Halk eğitim Merkezi bu defada maske üretimi ile sağlığa desteğe  devam ediyor.

 

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile Zile İlçe Milli Eğitim Müdürü H.Bayram Polatimur’un destekleri ve Zile Halk Eğitimi Merkezi Müdürü; Erol Şahin’in özel gayret ve koordinasyonu ile  gerçekleşen atelyelerinde üretim hızla devam ediyor.

Yeni kurulan maske üretim tesisi;  Zile ve çevre ilçe ve beldelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının, maske ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede üretim gerçekleştircek.

 

 

 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar

 

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ İÇİN ÜRETİYORUZ.

 

Üretim atelyelerini faaliyete geçiren Zile Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Erol Şahin “Sağlık çalışanlarımız bizim için canla başla mücadele ediyor.

Biz de İlçemizde ki sağlık çalışanlarımıza katkıda bulunmak. Onların önlük, tulum  ve maske  ihtiyaçlarını karşılamak için bu atelyelerimizi kurduk. Atölyelerimizde  usta öğreticilerimiz ve gönüllü kursiyerlerimiz ile birlikte üretimi yapmaya başladık” Dedi.
 

Zile Sitesi ve  Hulusi Serezli  adına Zile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erol Şahin ile emeği geçen herkesi , yaptıkları bu duyarlı çalışmalar için kutluyor. Başarılarılarının devamını diliyoruz.

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TIBBI, TULUM, , ile, Başladılar,, MASKE, ile, devam, Ediyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı