Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 12:13 Bu haber 16768 kez okundu
 
Şükrü Sargın Zile Belediye Başkanı
Yapmak istediğim ilk şey “Kent konseyi” kurmak ve Zile’yi, Zileliler ile birlikte yönetmek olacaktır.”
- Haberi
Şükrü Sargın Zile Belediye Başkanı

Şükrü Sargın Zile Belediye Başkan Seçildi.

 

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminde Cumhuriyet Halk Partisinden; Zile Belediye Başkanlığına aday olan Şükrü Sargın Zile’nin Yeni Belediye Başkanı oldu.

.

 

7.599 Oy alarak belediye başkanı seçilen Şükrü Sargın Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini yapmakta iken bu görevinden istifa ederek Belediye Başkanlığına aday olmuştu.

.

En yakın rakibi olan Ak Parti Adayı olan Mehmet Salih Ün ‘e 1.211 oy fark atarak seçilen Şükrü Sargın Tokat İlinde seçimi kazanan tek CHP’li   belediye başkanı oldu.

 

.

AKP ve MHP arasında kıran, kırana geçen mücadelenin aksine, oldukça sakin bir seçim kampanyası yürüten Şükrü Sargın daha çok seçmenlerle bire bir ilişki kurmayı tercih etti.

Belediye Başkanlık adaylığını ilk defa Zile Sitesi’nde “Şükrü Sargın Belediye başkanlığına aday olabilirim diyor” Başlığı ile Zile Sitesinde ilk defa Zilelilere haber olarak duyurmuştuk.

 

.

Konuştuğumuz Zileliler Şükrü Sargın’ın belediye başkanı seçilmesinde en önemli etkenin Zile Ticaret ve Sanayi Odasında gösterdiği başarılı çalışmalara bağlıyorlar.

 

.

Seçim çalışmaları sırasında “Ben doğma büyüme Zileliyim şehrimin sıkıntı ve sorunlarını yakından tanıyorum.  Kazanırsam Yapmak istediğim ilk şey “Kent konseyi” kurmak ve Zile’yi, Zileliler ile birlikte yönetmek olacaktır.”  Sözlerini sık, sık tekrarlayan Şükrü Sargın; Facebook tan seçmenlere bir teşekkür mesajı yayınlayarak teşekkür etti.

 

.

Cumhuriyet Halk Partisi 20 yıl  önce Murat Tezcan ile ara verdiği belediye başkanlığını  20 yıl  sonra   Şükrü Sargın ‘ın   seçimi kazanması ile tekrar elde etmiş oldu.

.

2009 Yılından bu güne  2 dönemden beri Zile Belediye Başkanlığı görevinde bulunan  ve bu seçimlerde aday olmayan Lütfi Vidinel; Seçim neticelerinin kesinleşmesinden  sonra Belediye Bsşkanlk Görevini Şükrü Sargın'a devir edecektir.

.

 

Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına şükrü Sargın’ı tebrik ediyor. Yeni Görevinin Kendisi ve Zile’mize Hayırlı uğurlu olması dileği ile başarılar diliyoruz.


Kesin olmayan sonuçlara göre 31 Mart 2019 günü yapılan seçimlerde partiler ve belediye başkan adaylarının aldığı oylar şöyle:

.

 

CHP                   ŞÜKRÜ SARGIN               7.599                   37,61

AKP                   MEHMET SALİH  ÜN        6.388                  31.66

MHP                  ALİ ÖZGAN                       6.O64                  30,01

SAADET           NİHAT  UTAŞ                        133                    0,66

BTP                   DAVUT ALKAN                     22                      0,11

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şükrü, Sargın, Zile, Belediye, Başkanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı