Haber Detayı
19 Eylül 2015 - Cumartesi 18:22 Bu haber 5430 kez okundu
 
PARTİLERİN TOKAT ADAYLARI BELLİ OLDU
ZİLE HABERLERİ Haberi
PARTİLERİN TOKAT ADAYLARI BELLİ OLDU

Tokat Milletvekili adaylarının listesi açıkladı. Partilerin 1 Kasım Milletvekili Genel seçimlerinde Tokat’ta yarışacak olan Milletvekili adayları belli oldu.

Partilerin Yüksek Seçim Kuruluna verdiği listelerde gösterilen aday isimlerde ve listedeki  sıralarında, 7 Haziran seçimlerine göre önemli değişiklikler yapıldığı görüldü.

Toplam 5 milletvekili bulunan Tokat’ta 7 Haziran seçimlerinde; Ak parti 3, CHP: 1, MHP: 1 milletvekili çıkarmıştı. Siyasi partilerin Yüksek Seçim Kuruluna verdiği listelere göre;

 

7 Haziran seçimlerinde Ak Parti birinci sırasında yer alan Coşkun Çakır’ın yeri değişmez iken,  2. sıradan seçilerek milletvekili olan Celil Göçer, yeni listede 3. sıraya konuldu. Celil Göçer’in yerine  önceki seçimlerde listede adı yer almayan eski milletvekillerinden Zeyit Aslan 2. Sıradan aday oldu.

Yusuf Beyazıt 4. Mustafa ARSLAN ise 5.sırada yer aldı. 7 Haziran Seçimlerinde 3. Sırada aday olan ve milletvekili seçilen Meclisin en genç üyelerinden olan; Fatma Gaye Güler ile listenin 4. Sırasında yer alan Fatih Akgün. 1 Kasım seçimlerinde listeye hiç giremediler.

CHP de ise 7 Haziran seçimlerinde birinci sıradan milletvekili seçilen Orhan Düzgün listeden çıkarıldı. Onun yerine 1. Sırada Kadim Durmaz aday gösterildi. Böylece CHP‘nin aday listesinde sadece 5. Sırada ki Tahir Yıldırım yerini korumuş oldu.

MHP Listesinde ise sadece 7 Haziran seçimlerine 1. Sıradan aday gösterilen ve milletvekili seçilen Abdurrahman Başkan yerini korudu.  Kalan diğer 4 adayın da isimleri değişti.

 

1 Kasım seçimlerde aday olan tüm hemşerilerimizi Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına kutluyor, başarılar diliyoruz. Şehrimize ve Ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

 

 AK PARTİ TOKAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ

 

 1. COŞKUN ÇAKIR
 2.  ZEYİD ASLAN
 3. CELİL GÖÇER
 4. YUSUF BEYAZIT
 5. MUSTAFA ARSLAN

 

CHP TOKAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ

 

 1. KADİM DURMAZ
 2. MELİH YADIMCI
 3. HÜSEYİN TUNÇ
 4. ŞAFAK BAYINDIR
 5. TAHİR YILDIRIM

 

MHP TOKAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ

 

 1. ABDURRAHMAN BAŞKAN
 2. MURAT POLAT
 3. MUSTAFA AFŞİN ÜNVERDİ
 4. AYHAN ÖZÇELİK
 5. ÖMER SEMİH SARAÇOĞLU
Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı