Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 11:04 Bu haber 9191 kez okundu
 
MÜJDE KANAL BORULARI GELİYOR
Haberimiz Ses Getiri
- Haberi
MÜJDE KANAL BORULARI GELİYOR

Yayınımız etkil oldu. Borular geliyor.

 

Zile Sitesinde Süreyya Bey Sulama kanallarının geciktiğine dair yaptığımız haber etkisini gösterdi.  DSİ 2.000 metre boru daha gönderiyor.

 

İhale bedeli 150.000.000 Lira olan Süreyye Bey Barajı ile Zile’nin Güblüce köyü arasında inşaatı devam 16 kilometrelik  sulama kanalına döşenen 2.800 metre boruya ilave olarak 2.000 metre boru daha geliyor.

.

 

Zile Sitesinin Kanalı inşa eden şirketin yetkililerinden edindiği bilgiye göre; borular kısa zamanda gelecek.

Kanal inşaatında döşenen borular Devlet Su İşleri tarafından temin edilerek müteahhide teslim ediliyor. Kanalı yapan müteahhit ise sadece kazı, ve boru döşeme işlerini üstlenmiş durumda.

Kanala döşenen DSİ nin temin ettiği beher boru 3.80 metre çapında ve 6 metre boyunda.  Bir tek kanal borusunun bedeli ise yaklaşık 50 bin lira  değerine.

.

 

Zile Sitesi olarak yetkililere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyor. Kanal inşaatının  bir an önce bitirilerek faaliyete geçirilmesi konusunda desteklerinin devamını diliyoruz.

 

.

 

Ayrıca haberimizde yorumlar ile bize destek olan hemşerilerimize de teşekkür ediyoruz. Birlik olmanın başarı getirdiğini bir kez daha gösterdiler.