Haber Detayı
21 Ocak 2019 - Pazartesi 14:20 Bu haber 2444 kez okundu
 
KİME OY VERECEKSİNİZ?
ZİLE HABERLERİ Haberi
KİME OY VERECEKSİNİZ?

 

ZİLE' nin SEÇİM ANKETİ

 

Zile Sitesi 31 Mart’ta yapılacak olan belediye başkanlığı seçimlerinde Zileli seçmenlerin aday tercihleri ile ilgili olarak bir dizi anket düzenledik.

Yaklaşık 2 ay sonra yapılacak olan seçimlerden önce, Zileli seçmenlerin nabzını tutmayı amaçlayan  anketlerimizden ilki  1 Şubat 2019 Cuma günü yayınlanacak olup. Anket Cuma günü  saat 14:00 den itibaren sizlerin oy vermeniz için  kullanıma açacağız.

 

Bu tip anketler sizlerin tarafından  ilgi görürse ileride benzerlerini  yayınlayacağız. Yapacağımız bu ilk anket bizim için de deneme niteliğinde olacaktır.   

İlk anketimizde sizlere seçime katılan 3 partinin  belediye başkanı adayından  hangisine oy vereceğinizi soracağız. 

Anket yaklaşık 4 gün, diğer bir ifade ile (96 Saat) sizlerin oy kullanması için açık kalacaktır.

Yapımcımızın iddiasına göre; Anket bir kişinin sadece bir defa oy ve bir kişiye oy kullanmasına  müsaade edecek şekilde programlanmıştır.

Ankete katılanların tek bir oykullnma hakkı olacak. aynı kişinin birden fazla kişi ye oy kullanması, mümkün olmayacaktır.

Bu programı bizde ilk defa kullanacağız. Sonuçlarını hep birlikte görüp öğrenmiş olacağız. İleride tekrar kulanıp kullanmayacağımıza birlikte karar vereceğiz.

Anketi yapmaktan kastımız genel bir temayülü ortaya koymak hemşerilerimizi bilgilendirmekten ibarettir.

Seçim sonuçlarını doğru tahmin edilebilmesi için özellikle Zile’de oy verecek olan seçmenlerin ankete katılmalarını özellikle duyuruyoruz.

Zile Sitesi olarak yerel seçimlere katılan tüm adaylara başarılar diliyoruz. Seçimlerin Zile’miz ve ülkemiz için hayırlara vesile olasını temenni ediyoruz.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: KİME, OY, VERECEKSİNİZ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı