Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 13:30 Bu haber 7707 kez okundu
 
HAYIRLI OLSUN...
ZİLE HABERLERİ Haberi
HAYIRLI OLSUN...

HAYIRLI OLSUN

 

Zile Hükümet Konağı yeni binaya taşındı.

Zile Kaymakamlığı şehir merkezinde ki yerinden  yeni yapılan Hükümet Konağına taşındı.

1952 yılından beri belediye karşısında ki taş binada  hizmet veren Zile Kaymakamlığı bundan böyle yeni Hükümet Konağında hizmet verecek.

Yeni Hükümet Konağı; Altın Evler semtinde; Muharrem Dede Türbesinin yanında bulunan Eski Devlet Hastanesinin yerine yapıldı.  Yeni Hükümet Konağı Osmanlı mimarisini anımsatan Modern çizgilere sahip. Ferah ve büyük. Görkemli bir yapı.  

Yeni hükümet konağının yapılması ile; İlçe Milli Eğitim ve İlçe Tarım Müdürlükleri dışında kalan kaymakamlığa bağlı birimlerin tamamı kaymakamlık ile birlikte yeni binaya  taşınarak ayni çatı altında toplanmış oldu.

Yeni Hükümet Konağında Kaymakamlığın yanı sıra;

Nüfus Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü ve Kadastro Müdürlüğü ile Vergi Dairesi, Özel İdare, Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Köylere Hizmet Götürme Birliği de bulunuyor.

 

Bugün Zile sitesi ve Hulusi Serezli adına kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Akyüz’ü Ziyaret ettik. Yeni Hükümet Konağının İlk kaymakamı olarak kendilerine hayırlı olsun dileklerimizi sunduk. Ayrıca kendisine şehrimize hoş geldiniz dedik.

Yeni Hükümet Konağımızın Zile’mize hayırlı olmasını diyor. Şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: HAYIRLI, OLSUN...,
Yorumlar
Haber Yazılımı