Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 15:59 Bu haber 9552 kez okundu
 
96 YILDIR HEP ÖNCÜ OLDULAR
ZİLE HABERLERİ Haberi
96  YILDIR HEP ÖNCÜ OLDULAR

 

Zile’mizin Cumhuriyet ile yaşıt şirketi Ödüle Doymuyor

 

Serezliler Anonim Şirketine Arçelik bayiliğinde  60. yılını doldurması nedeni ile onur plaket verildi.Türkiye'de  İlk Arçelik fabrikasının kurulması ile birlikte bayiliğe başlayan  Serezliler A.Ş. 1958 yılından bu yana Zile'de  Arçelik bayiliği yapıyor.

 

 

Türkiye’de ki  ilk Arçelik bayilerinden olan Serezliler A.Ş ye bayilikte 60. Yılını idrak etmesi dolayısı ile “Onur Plaketi” verildi. Serezliler A.Ş. ödülünü Arçelik Ulusal Bayi Toplantısında aldı.

 

Arçelik Ulusal Bayi Toplantısı 17 Mart 2019 tarihinde Antalya  Kaya Plaza  Otelde yapıldı. Bu yıl ki toplantıya  uzun yıllar  aradan sonra Sayın Rahmi M.Koç da katıldı.  Arçelik Bayileri  Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç’ a yoğun ilgi gösterdiler.

 

Toplantıda Zile Bayisi Serezliler A.Ş. yi; Tekin Serezli’nin  kızı Ferda Alacalı ile eşi Muharrem Alacalı temsil ettiler.

Serezliler A.Ş. ye onur plaketini vermek üzere . Koç Holding’in  üst düzey iki yöneticisi;  Şeref Başkanı Sayın Rahmi Koç ve Koç Holding Ceo' su Levent Çakıroğlu sahneye  birlikte çıktılar.  Serezlilerin ödülü Ferda Alacalı’ ya birlikte verdiler.

 

Rahmi Koç ve Levent Çakıroğlu Gala yemeğinde Ferda ve Muharrem Alacalı ile birlikte oturdular.

T3ekin Serezli ve Hulusi Serezli kardeşlerin New Holland Bayiliği yapan diğer Otomotiv Şirketleri;  Seroto A.Ş de geçtiğimiz hafta  Antalya Regnum Carya Otelde  yapılan Ulusal Bayi Topantısında Türkiyede en yüksek pazar payını elde eden bayisi ünvanını almış, Koc Holding Ceosu Levent Çakıroğlu tarafından Hulusi Serezli'ye  plaket verilmişti.

.

 

Zilemizin köklü şirketlerinin sahibi  olan Tekin ve Hulusi Serezli kardeşlerin ticari serüvenleri babaları Şükrü Serezli'nin kurduğu temeller üzerine inşa edildi.

 

 Babaları  Şükrü Serezli daha 18 yaşında iken. 1923 Yılında Ticaret hayatına atıldı. Cumhuriyet yeni kurulmuştu.  Zile’de henüz Ticaret Odası kurulmamıştı. (ZileTicaret Odası1944 de açıldı). 

Şükrü Serezli Amasya Ticaret Odasına kayıt olarak  Zile’de ticarete başladı. 

Ticari hayatı Tuzculuk, Manifatura, Dikiş Makinesi, Radyo derken Beyaz eşya ve Otomotiv. ile devam ederek bu güne kadar geldi. 

 

 

Tekin Serezli ve Hulusi Serezli kardeşler babaları Şükrü Serezli den   devir aldıkları  işletmelerini  her zaman günün değişen şartlarına  uygun olarak  kendilerini yenileyip,  bu güne kadar dim dik  ayakta kalmayı başardılar. Reformist, kurumsallığa inanan paylaşımcı  yapıları ile  sadece Zile’de değil,  Ülke çapında öncü, adı geçen bir kuruluş oldular.

 

Serezli kardeşlerin Cumhuriyet ile yaşıt  olan  şirketleri şu anda  Zile’nin yaşayan en eski  ticari kuruluşu durumunda. Bu yıl  96. kuruluş yıllarını idrak ediyorlar.  

 

Zile Sitesi olarak Tekin Serezli ve Hulusi Serezli  kardeşleri  kutluyoruz.  Bu güne kadar  şehrimize ve bölgemize yaptıkları katkılardan  dolayı teşekkür ediyoruz.

Yürüdükleri bu uzun  yolda  bu güne kadar olduğu  gibi, daha nice başarılar  diliyoruz.  Şirketlerinde  çalışanlara da ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

 

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, iç mekan  

Serezli kardeşlerin New Holland Bölge bayisi olanan  Otomotiv Şirketleri 

Seroto A.Ş de geçen hafta yine Antalya'da  Regnum Carya Otelde  yapılan

Ulusal Bayi Topantısında Türkiye'nin en yüksek pazar payını elde eden bayisi

ünvanını almış, Koç Holding Ceosu Levent Çakıroğlu tarafından

Hulusi Serezli ile birklikte Torunu ve şirketin  Genel Müdür Berker Koraş'a   plaket verilmişti.

 

 

 

 

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör:
Etiketler: 96, , YILDIR, HEP, ÖNCÜ, OLDULAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı