Haber Detayı
20 Ekim 2014 - Pazartesi 15:17 Bu haber 4550 kez okundu
 
30 YIL SONRA BAŞKAN DEĞİŞTİ
Eski Başkan Adaylıktan Çekildi
ZİLE HABERLERİ Haberi
30 YIL SONRA BAŞKAN DEĞİŞTİ

Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi' nin Başkanlığına; Yalçın Bekler seçildi. Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifinin 1. Olağanustü Kongresi,  19 Ekim Pazar günü Turhal Stadı' nda toplandı. 78 bin üyesi bulunan Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifinin  genel kurulunda, 10 bine yakın üye  oy kullandı.

30 yıldan bu yana  kooperatif başkanlığını yürüten Eski  başkan Cemalettin Uzamış’ın seçimden bir gün önce adaylıktan çekilmesi üzerine, tek liste ile girilen seçimi; Kooperatif Müdülüğünü yürüten Yalçın Beklerin listesi kazandı.  

Başkan seçildikten sonra gazetecilere açıklama yapan Yalçın Bekler; Yeni bir vizyon ve hedef  koyarak yola çıktıklarını söyledi.

Turhal Şeker Fabrikasının özelleştirme kapsamında olduğunu belirten yeni başkan Yalçın Bekler "Aday olurken Turhal Şeker Fabrikasını çiftçilere kazandırmak amacı ile  yola çıktık" dedi.

Önceki dönemlerde seçimlerin kavgalı geçmesi nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri altında yapılan seçimde Tokat merkez ile diğer ilçelerden gelen 700 polis  görev aldı.

Sabahın erken  saatlerinden itibaren seçimin yapıldığı ilçe stadyumu çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alan polis, oy kullanmak için gelenleri aramadan geçirdi.

30 YIL SONRA BAŞKAN DEĞİŞTİ


Seçildikten sonra  kutlamaları kabul eden Yalçın Bekler "Koltuk meraklısı, mekam heveslisi değiliz. Kendilerine fazla değer verilmeyen çiftçilerimizin talebi üzerine aday olduk. Bugün  bize aday ol diyen çiftçilerimiz burada bizi sahipsiz bırakmadılar. Bizim çiftçimiz bir değişiklik istedi ve bu kararı bizden yana kullandı. Allah bizi onlara hizmet etmekten alı koymasın." dedi
Eski Başkan Cemalettin Uzamış'ın bu yıl kooperatif başkanlığında 30'uncu yılını yaşadığını söyleyen Bekler, bu seçimde başkanın değiştiğini belirtti.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: Eski, Başkan, Adaylıktan, Çekildi
Yorumlar
Haber Yazılımı