Haber Detayı
17 Mart 2015 - Salı 12:24 Bu haber 4402 kez okundu
 
Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel HES eylemi ile ilgili basın açıklaması yaptı.
ELEMEĞİYLE, ALIN TERİYLE ÇALIŞAN KÖYLÜMÜZ BAŞ TACIMIZDIR
ZİLE HABERLERİ Haberi
Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel HES eylemi ile ilgili  basın açıklaması yaptı.

Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ve AK Parti İlçe Başkanı Akif Seçkin Çekerek ırmağı üzerine yapılacak olan hidro elektrik santrali projesini protesto eylemi ile  ilgili basın açıklaması yaptılar.

Belediye Başkanlık makamında yapılan basın açıklamasına Belediye başkanı Lütfi Vidinel, AK Parti İlçe Başkanı Akif Seçkin ve AK Parti yönetim kurulu üyeleri de  katıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Akif Seçkin basın açıklamasında; Bizler köylümüzün zararına olacak veya da vatandaşımızın istemediği hiç bir şeye izin vermeyeceğiz. Buradan köylülerimize sesleniyorum. İçleri huzurlu olsun, gönülleri ferah olsun onların istemeyeceği, zarar göreceği hiç bir  şeyin yapılmasına bizler izin vermeyeceğiz dedi.

Belediye Başkanı Lütfi Vidinel'de yaptığı açıklamada ; Bizler sevgi medeniyetinin çocuklarıyız . Halkımızı tahrik için kesinlikle ifade etmediğim yalan, iftira kelimeleriyle olumsuz algı operasyonu yapılıyor. Halkımızla birlikte hayatı birlikte paylaşıyoruz. İlçemizin gelişmesi, kalkınması huzur ve barış ortamı içerisinde insanlarımızın hayatlarını devam ettirmesi adına elbirliği ile gönül birliği ile gayret içerisindeyiz. Dün hidro elektik santralini engellemek adına bir eylem gerçekleştirildi.Bizler parti olarak, birey olarak yasal zemin üzerinde insanların demokratik haklarını kullanmalarından yanayız. Tepkilerini ortaya koymalarından yanayız. Ancak yasaların izin vermediği boyutlarda can ve mal güvenliğini tehdit altına alacak şekilde yapılabilecek her türlü provakatif eylemlerinde karşısındayız. Dün köylülerimiz HES 'e karşı tepkilerini basın açıklamasıyla ifade etme adına toplandılar. Zile dışından otobüslerle gelen guruplar içerisinden marjinal bazı insanlar, askeriyenin talebi üzerine tahsis ettiğimiz askerlerimizi taşıyan belediye otobüslerimize, benzinliğe, şantiye ye polis ve askeri araçlara saldırmışlar. Köylülerimizin bu saldırıyla alakası yoktur. Ülke genelinde yapmaya çalıştıkları gibi bölgede bir kaos ortamı oluşturmak. İnsanları bir birine düşürerek sanki insanlar hükümet aleyhtarı gibi bir algı oluşturmak. Arabalarıyla gelenler bu eylemler gerçekleştikten sonra çekip gittiler. Bölgemizde bir söz vardır su gider kum kalır diye. Biz dün bölge insanlarımızla birlikte yaşadık bu günde yaşıyoruz yarında yaşayacağız. Daha önceden 4 defa bölge insanlarımızla toplantılar yaptık. DSİ, Orman Su İşleri Bakanlığı yetkilileri ve Valimizle görüşüldü. Kaymakamımız, Garnizon komutanımız katıldı. Köylülerimize hep şunu söyledik biz sizin aleyhinize olacak bir sonucun her zaman karşısındayız. Bu güne kadar hangi haklara sahipseniz o haklarınız kesintisiz aynen devam edecektir. Hükümetimiz halkın aleyhine olacak hiç bir projenin altını imzalamaz. Bu projeyi hazırlayanlarda insandır olur ya hata vardır,kusur vardır, eksik vardır, yanlış vardır sizin önerilerinizi taleplerinizi masaya yatıralım ilgililer burada cevaplarını versinler dedik. DSİ yetkilileri Bakanlık yetkilileri tarafından  zaten programın içerisinde öyle bir problem yok bu haklar sizindir demelerine rağmen maalesef provakötörler, bölgemiz de bölge insanımızın, köylerimizin, ilçemizin adını basında kötü olarak lanse ettirmek adına kaos ortamı oluşturmak adına bu eylemi gerçekleştirdiler. Ama her zaman sağ duyu ile hareket ediyoruz. Biz o bölgedeki köylerimizi dün olduğu gibi bu gün de yarında kucaklıyoruz. Varsa bir sorun bu hepimizin sorunu. Yetkililerle konuşarak çözülmeyecek hiç bir şey yoktur. Önemli olan huzur, kardeşlik, barış ortamını el birliği ile gönül birliği ile hep birlikte muhafaza etmemizdir. Bizler sevgi saygı medeniyetinin çocuklarıyız. Elemeğiyle, alın teriyle rızkını kazanan köylümüz baş tacımızdır.

Kaynak: (Zile Belediye Başkanlığı) - Zile Belediye Başkanlığı Editör: Zile Belediye Başkanlığı
Etiketler: ELEMEĞİYLE, ALIN, TERİYLE, ÇALIŞAN, KÖYLÜMÜZ, BAŞ, TACIMIZDIR
Yorumlar
Haber Yazılımı