Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 20:48 Bu haber 5011 kez okundu
 
BELEDİYEDEN BÜYÜK YATRIM
ZİLE HABERLERİ Haberi

BELEDİYEDEN BÜYÜK YATRIM

 

Zile Belediyesi GES (Güneş Enerji Santrali) kuruluyor.

 

Zile Belediyesi GES (Güneş Enerji Santrali) kuruluyor. Tesis Zile’den Turhal istikametine gidiş yönünde sağ tarafta bulunan mülkiyeti Zile Belediyesine ait olan Güvercinlik tepesinde yapılacak.

 

Göreve gelir gelmez güneş enerjisi santralinin kurulması için  çalışmaları başlandığını söyleyen Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın “2 yıldan beri bu iş ile uğraşıyoruz. Şu anda son aşamaya geldik. Dedi.

Güneş enerjisi santralinin kurulacağı alanda zeminin  düzenlemesi ve  tesviye  çalışmalarına başlandığını söyleyen Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın:  “Santralin kuruluş müsaadesi için tüm  kurumlar ile bağlantı ve  anlaşmalarını yaptık.  Lisansları çıkarıldık. Santrali bir yıl içinde işletmeye açacağız.” Dedi.

 

Zile Belediyesinin kuruluşundan bu yana  yapılan  en büyük yatırımlardan biri  olan  Güneş Enerji santrali  2.7 Mega wat gücünde olacak.  Tesisin yaklaşık 20 milyon kiraya mal olması ve 5 yıl içinde  kendisini amorti etmesi bekleniyor.

 

Ayda ortalama için 350 milyon lira civarında Elektrik parası ödeyen Zile Belediyesinin Enerji santralinin faaliyete geçmesi ile yılda 3,5 -4 milyon lira gelir elde etmesi bekleniyor.

 

Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına Zile Başkanı Şükrü Saygın’ı kutluyor. Başarılarının devamını diliyoruz.  

 

 

 

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı