Haber Detayı
29 Haziran 2015 - Pazartesi 23:13 Bu haber 10090 kez okundu
 
ZİLE KAYMAKAMI DEĞİŞTİ
ZİLE HABERLERİ Haberi
ZİLE KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

Zile Kaymakamı Nuri Özder Balıkesir’in  Altıeylül İlçesine atandı. Kaymakam Nuri Özder’in yerine Mardin Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş geliyor.

Cumartesi gece yayınlanan yeni kaymakam kararnamesine göre 2011 yılından beri Zile’de görev yapan Nuri Özder yaklaşık 4 yıldan beri görev yaptığı Zile’den Balıkesir’in Altıeylül ilçesi kaymakamlığına gidiyor.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinden Zile Kaymakamlığına atanan Erdoğan Turan Ermiş ise 2013 yılının temmuz ayından beri Mardin Kızıltepe kaymakamlığı görevini yapıyordu.  Radyoloji Uzmanı Doktor Hatice ERMİŞ ile evli olan yeni Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş; 2 si kız, 1 de erkek  olmak üzere  3 çocuk babasıdır.


Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına Zile’den ayrılacak olan Sayın Nuri Özder’e şehrimiz yaptığı hizmetler için teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyor, yeni kaymakamımız Sayın Erdoğan Turan Ermiş’e de hoş geldiniz diyoruz. 


 

Yeni Zile Kaymakamı

Erdoğan Turan ERMİŞ kimdir?

          28.03.1973 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlkokulu Muğla İli Ula İlçesi Cumhuriyet İlkokulunda,  Ortaokulu Diyarbakır  Merkez Ortaokulunda  ve Lise Eğitimini de Diyarbakır Lisesinde  tamamladı.

       1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1995-1996  yılları arasında  Ankara Barosu bünyesinde avukatlık stajı yaptı.1997 yılında Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığında “Uzman Yardımcısı” olarak göreve başladı ve 2000 yılında “Devlet Personel Uzmanı” unvanı aldı. 2000 yılı sonunda 88. dönem Kaymakam adayı olarak  İçişleri kadrosuna atandı. Bursa Kaymakam Adayı olarak  görev yaptığı süre içerisinde  Aksaray Eskil ve Gülağaç,  Denizli Çardak, Samsun Ayvacık ilçelerinde Kaymakam  adayı olarak vekâlet görevi yürüttü. 9 ay süreyle İngiltere’nin Londra şehrinde yurtdışı stajı yaptı. Askerlik görevini  Asteğmen olarak Bosna Hersek’te  tamamladı.

      17.04.2006 tarihinden itibaren Aksaray Sarıyahşi İlçe Kaymakamı olarak göreve başlayan Erdoğan Turan Ermiş,  Niğde Çiftlik İlçe Kaymakamı, Yozgat Vali Yardımcılığı  ve Kars Sarıkamış Kaymakamı  görevlerinde bulundu.
        Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi bünyesinde Yönetim Bilimi  alanında Yüksek Lisansının   tez aşamasında çalışmaları devam etmektedir. 
       İçişleri Bakanlığının Temmuz 2013 kararnamesi ile Kızıltepe Kaymakamlığımıza atanan Kaymakam  Erdoğan Turan ERMİŞ  Radyoloji Uzm. Dr. Hatice ERMİŞ ile evli olup, 2 kız 1 erkek  olmak üzere  3 çocuk babasıdır.

NOT:

Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş’in yukarıdaki özgeçmişi Kızıltepe Kaymakamlığının resmi sitesinden alınmıştır.

 

 

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı