Haber Detayı
24 Haziran 2015 - Çarşamba 16:47 Bu haber 5583 kez okundu
 
Zile’nin Asırlık Çınarına Ödül Verildi
Seroto A.Ş. 50. Yılını kutluyor.
ZİLE HABERLERİ Haberi
Zile’nin Asırlık Çınarına Ödül Verildi

New Holland Bölge Bayisi Seroto Traktör Anonim Şirketine ödül verildi.

Zile’nin önde gelen, ticari kuruluşlarından olan SEROTO Traktör Ticaret Anonim Şirketi;  Türk Traktör ve New Holland Bayiliğinin 50. Yılını kutluyor.

Şirket kurucuları Tekin ve Hulusi Serezli kardeşlerin 1964 yılında başladıkları Türk Traktör bayiliği 50. yaşına girdi.  Türk Traktör fabrikalarının Türkiye’de ki en eski bayisi konumunda olan Seroto A.Ş. bugüne kadar binlerce çiftçiyi traktör, biçerdöver ve ekipman sahibi yaptı. Onları modern alet ve makinalarla tanıştırarak bölge tarımına büyük katkılar sağladı. 

Koç Holding Anonim Şirketi yarım asırdan beri Zile ve çevresinde kendilerini gururla temsil eden Seroto Anonim Şirketine bayilikte 50. yıllı doldurmaları dolayısı ile onur belgesi ve plaket verdi.  

Seroto Anonim Şirketinin ödülü Antalya Rixos otelde yapılan törende şirketin sahibi ve kurucusu Hulusi Serezli’ye verildi.

 

KOÇ Holding Otomotiv Grup Başkanı Kudret Önen Hulusi Serezli'ye 50. yıl Ödülünü veriyor.


Ödül töreninde konuşan Koç Holding Otomotiv Gurup Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi Kudret Önen “Bu ödülü size Koç ailesi adına veriyorum. Koç ailesinin özel sevgi ve saygılarını iletiyorum. Yarım asırdan beri birlikte çalışıyoruz.  Sizin gibi bir bayimiz olduğu için gurur duyuyoruz.” Dedi.

Kendisine böyle bir ödül verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten; Seroto A.Ş. nin kurucusu ve sahibi Hulusi Serezli ; “Aldığımız bu ödülden dolayı gururluyum. Babamız Şükrü Serezli’nin 1923 yılında, Zile’de Ticaret Odası olmadığı için, Amasya Ticaret Odasına kayıt olarak kurduğu şirketimiz başarı hikâyeleri ile dolu 92 yılı geride bıraktı. Fiat ve New Holland bayiliğine 1964 yılında, bizzat rahmetli Vehbi Koç’tan alarak başladık. 50 yıldır devam ediyoruz. Bayiliğe bizimle başlayanların hiç biri ortada yoklar. Pek çok badire atlattık.  İyi günde de, kötü günde de bayiliği bırakmadık. Bugün 3. Ve 4. Göbekten patron ve yöneticiler ile çalışıyoruz. Bu ülkemizde çok az kişiye nasip olan, karşılıklı bir vefanın örneğidir.” Dedi.

Seroto Anonim Şirketi ve Hulusi Serezli’yi kutluyor. Başarılarının devamını diliyoruz.Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı